Solidarnie dla transplantacji

„Solidarnie dla transplantacji” to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Zdrowia. Głównym celem akcji jest zwiększenie dostępności leczenia przeszczepami w Polsce i przybliżenie się do europejskich wskaźników w zakresie liczby dokonywanych transplantacji. By osiągnąć zamierzony efekt zaplanowano działania edukacyjno-informacyjne mające na celu zwiększenie społecznego poparcia dla transplantacji jako metody leczenia. Akcent stawiany jest właśnie na solidarność, bo leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów. Każdy z nas jest częścią tej metody – każdy za nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą.

Kampania kontynuuje i rozwija działania rozpoczęte w 2015 roku pod hasłem „Zgoda na życie” (zobacz stronę i materiały poprzedniej kampanii).

Zaplanowane aktywności (m.in. kampania reklamowa w mass mediach, działania edukacyjne w szkołach, na uniwersytetach i w seminariach duchowych, spotkania ze specjalistami, wystawy, wydarzenia związane z „Biegiem po nowe życie”, współpraca z samorządami) będą realizowane do końca 2020 roku. Realizatorem kampanii jest Fabryka Komunikacji Społecznej, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Materiały do pobrania

Plakaty kampanii „Solidarnie dla transplantacji"

Ulotka kampanii „Solidarnie dla transplantacji"

Pobierz ulotkę jako plik PDF

Broszura informacyjna kampanii „Solidarnie dla transplantacji"

Pobierz broszurę jako plik PDF

Ulotka informacyjna na temat leczenia przeszczepami i żywego dawstwa nerki

Pobierz ulotkę jako plik PDF

Transplantacja nerki - kompendium dla chorych i ich rodzin oraz personelu medycznego

Kompendium „Transplantacja nerki – kompendium dla chorych i ich rodzin oraz personelu medycznego” pod redakcją dr n. med. Aleksandry Woderskiej-Jasińskiej oraz prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Włodarczyka

Pobierz kompendium jako plik PDF