Sobota 11 maja - wystawa o historii polskiej medycyny transplantacyjnej na 23. Pikniku Naukowym w Warszawie - Solidarnie dla transplantacji
Sobota 11 maja – wystawa o historii polskiej medycyny transplantacyjnej na 23. Pikniku Naukowym w Warszawie

Odbywający się w sobotę 11 maja br. w Warszawie na PGE Stadionie Narodowym 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie okazją do zobaczenia multimedialnej wystawy o historii polskiej medycyny transplantacyjnej. Wystawa jest elementem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji” Ministerstwa Zdrowia. Zapraszamy na stoisko „Poltransplantu” znajdujące się w „Strefie Zdrowia” na galerii pod numerem G18.

Solidarnie dla transplantacji Wystawa o transplantologii na Pikniku Naukowym w Warszawie

W Polsce, w latach 60-tych, na fali osiągnięć światowych podjęto pionierskie próby przeszczepiania narządów. Historia ponad 50. lat osiągnięć polskiej transplantologii została przedstawiona w postaci multimedialnej instalacji, która do końca 2020 roku podróżuje po polskich miastach.

Na Piknik Naukowy ekspozycja przyjedzie z Kielc, a dalej wystawa będzie gościć w Legnicy, Olsztynie, Ostródzie oraz innych miastach.