W legnickiej szkole o transplantologii - Solidarnie dla transplantacji
W legnickiej szkole o transplantologii

W całej Polsce, pod hasłem „Solidarnie dla transplantacji”, odbywają się spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat leczenia przeszczepami.

W poniedziałek 20 maja w legnickiej Szkole Podstawowej nr 1 w ramach kampanii „Solidarnie dla transplantacji” odbyło się spotkanie edukacyjne dla klas 7 i 8 na temat leczenia przeszczepami, prowadzone przez profesora Dariusza Patrzałka i mgr Iwonę Przydatek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W szkole stanie także wystawa multimedialna pokazująca kamienie milowe polskiej transplantologii.

W całej Polsce, pod hasłem „Solidarnie dla transplantacji”, odbywają się spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat leczenia przeszczepami. W legnickiej Szkole Podstawowej nr 1 w poniedziałek 20 maja wykład dla klas 7 i 8 poprowadził prof. Dariusz Patrzałek z Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, prekursor przeszczepień wątroby na Dolnym Śląsku. Towarzyszyła mu mgr Iwona Przydatek, koordynator ds. transplantacji. Opowiedzieli oni o tym: jakie są rodzaje przeszczepów, kto może zostać dawcą, jak przebiega proces transplantacji i jak wygląda życie z przeszczepieniem. Relację ze spotkania z anteny Radia Plus Legnica można odsłuchać tutaj.

Jednocześnie, spotkaniu w legnickiej szkole towarzyszyła wyjątkowa wystawa multimedialna pokazująca ponad 50.letnią historię polskiej medycyny transplantacyjnej. Wystawa jest mobilna i podróżuje po całej Polsce – do Legnicy przyjechała z Warszawy, wcześniej można było ją oglądać w Kielcach, a czekają na nią jeszcze w tym roku Olsztyn, Ostróda i Bydgoszcz.