Wystawa o solidarności dla transplantacji w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie - Solidarnie dla transplantacji
Wystawa o solidarności dla transplantacji w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie

Trzy sylwetki symbolizują trzy grupy niezbędne do tego, by doszło do przeszczepienia: Biorców – pacjentów czekających na przeszczepienie, Dawców narządów, tkanek lub komórek oraz Specjalistów – szerokie grono wykwalifikowanych osób, zaangażowanych w cały proces transplantacji.

Jeszcze do 7 lutego br. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie można zapoznać się z multimedialną instalacją “Solidarnie dla transplantacji” przybliżającą ideę dawstwa. Wystawa przyciąga ciekawą formą i zachęca do interakcji. Tworzą ją trzy postaci symbolizujące trzy grupy niezbędne do tego, by doszło do przeszczepienia: Biorców – pacjentów czekających na przeszczepienie, Dawców narządów, tkanek lub komórek oraz Specjalistów – szerokie grono wykwalifikowanych osób, zaangażowanych w cały proces transplantacji. Po zbliżeniu się do danej sylwetki odtwarzane jest nagranie, które głosem dawcy, biorcy lub specjalisty opowiada o swojej roli w procesie przeszczepienia i powiązaniu z pozostałymi dwoma grupami.

Instalacja z Warszawy pojedzie do Chełma, a następnie odwiedzi kolejne polskie miasta.

fot. Biuro Prasowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; na zdjęciu Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś przy wystawie “Solidarnie dla transplantacji”

wystawa multimedialna o idei dawstwa Solidarnie dla transplantacji